Categories: Genel

EVDEN UZAKTAN ÇALIŞMA SANAL ÖZEL AĞ

Uzaktan Çalışma Evden çalışma Ofis Dışı Çalışma

EVDEN UZAKTAN ÇALIŞMA SANAL ÖZEL AĞ ofis dışı çalışma ya da biz adına ne dersek diyelim internet olan her ortamdan mobil desktop yada notebook ile sanki şirketeymiş gibi çalışmadır. Sanılanın aksine uzaktan çalışmanın avantajları dezavantajlarından daha çok olduğunu araştırma sonuçları gösteriyor.

Evde televizyon karşında çalışma verimli olmayacakmış gibi gelse de araştırma sonuçları:

  • uzaktan çalışan insanlar her gün ofiste çalışan insanlardan daha üretken oluyor.
  • Amerikalıların %43’ü haftada belli zamanlarını evden çalışarak geçiriyor. Bu insanların %34’ü ise haftanın dört veya beş günü ofis dışında çalışıyor.
  • Uzaktan çalşma bir işletmenin giderlerini azaltmıyor, aynı zamanda şirketlerdeki çalışan işten ayrılma oranını azaltıyor ve işe alım süreçlerini verimlileştiriyor.
  • Yakın zamanda yapılan bir araştırma, uzaktan çalışanların ofiste çalışan insanlardan daha üretken olduğunu tespit etti. Çalışmanın yazarlarından biri olan Alan Felstead, “Bizim araştırmamız; çalışanlar, uzaktan çalışmanın verimsizlik olmadığını göstermeye çalışırken artan bu çabadan işverenlerin de faydalanacağını gösteriyor.” dedi.
  • Uzaktan çalışanlar daha verimli . Ofiste olmadığınızda ve bir patron veya yönetici ile yüz yüze iletişim kurmadığınızda, başka insanların sizin iş yükünüzü anlaması zor olabilir. Araştırmaya göre, uzaktan çalışanların iş yoğunluğu daha fazla oluyor. Uzaktan çalışanların %39’u işlerini tamamlamak veya iş yüklerini azaltmak için genellikle resmi iş saatlerinden daha fazla çalıştığını söylüyor.
  • Uzaktan çalışma verimliliği artırmanın yanı sıra, çalışanın işe odaklanmasını da artırabilir. Gallup araştırmasına göre, her gün ofiste çalışan insanlara kıyasla, uzaktan çalışan insanların zamanlarının %60 ile %80’inde işe bağlılık oranı daha yüksek.
  • Çalışanlar hastalandıklarında veya ofisten uzakta bir güne ihtiyaçları olduğunda; bu, hem çalışanın geride kalmasına neden oluyor hem de şirkete zarar veriyor. Uzaktan çalışma ise çalışan yokluğunu (absenteeism) yaklaşık olarak %60 azaltıyor.
  • Uzaktan çalışanların daha az masrafı oluyor:Uzaktan çalışanların iş yerine ulaşmak için bilet veya benzin almak gibi masraflar konusunda endişelenmesi gerekmiyor. Bununla birlikte, uzaktan çalışanlar; kuru temizleme, iş kıyafetleri ve öğle yemeği gibi konularda da daha az harcama yapıyorlar. Bunların hepsi önemli miktarda tasarruf etmek demek oluyor.

Uzaktan çalışma Evden Çalışma daki en önemli unsur güvenliktir.

güvenli-uzak-calısma

Omazsa olmazları vardır

1 – uzaktan çalışmada home office bilgi trafiği mutlaka şifrelenmiş (kriptolu) olması gerekmektedir Şifrelenmiş iletişim metodları ile bağlanmış uzaktan çalışma trafiği internet sağlayıcılar dahil kimsenin görememsini sağlar . Güvenli uzaktan erişim için ofis ağında mutlaka bir güvenlik duvarı (firewall) cihazı ve antivirüs ve bilgi kayıp veya bilgi hırsızlığı DLP   uygulaması kullanılması, çalışanların kurum güvenlik politikalarına uyması ve kurum ağına uzaktan bağlanırken VPN ve benzeri kriptolu iletişim yöntemlerinin kullanılması sağlanmalıdır.

2- Uzaktan çalışma home office çalışanlarının cihazları ve kurum ağları loglanmalıdır.

3- Uzak erişimle bağlanan kullanıcıya tanımlanan haklar ve yetkiler, yerel bilgisayar yetkileri ile aynı olmalıdır.

4- Uzak erişimde VPN kullanımı zorunlu olmalıdır.

5- VPN erişiminde gizliliğin korunması ve sistem devamlılığı için kurum güvenlik prosedürleri aynı şekilde uygulanmalıdır.

6- Kurum çalışanlarının uzak erişim bağlantı bilgileri başkaları ile paylaşılma riskine karşı certifikalandırılmalıdır

7-çok çok önemli kaynaklara erişimde çift faktör (2FA) adı verilen iki kademeli güvenlik doğrulaması kullanılmalıdır.

BİLGİTURK GÜVENLİ  UZAKTAN ÇALIŞMA PAKET 1

35 kullanıcıya kadar

EVDEN UZAKTAN ÇALIŞMA SANAL ÖZEL AĞ Paket fiyatı 2840 usd +kdv

1-güvenlik duvarı zyxel atp200

2- antivurus comodo

3- Dlp Comodo

4- SSL sertifika

5- Yetkilendirme Ve loglama  beelog

BİLGİTURK GÜVENLİ  UZAKTAN ÇALIŞMA PAKET 2

EVDEN UZAKTAN ÇALIŞMA SANAL ÖZEL AĞ Kiralama fiyatı  kullanıcı başı aylık  35 usd + kdv

BilgiTürk
Veri İletişim ve Bilgi Teknolojileri

Adres : İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Giyim Sanatkarları Sanayi Sitesi
2.Ada A Blok No: 1 Başakşehir/İSTANBUL

Telefon : 0212 671 99 33
Fax : 0212 671 99 32
Email : bilgi@bilgiturk.net

admin

Recent Posts

Mikro Yazılım

Türkiye ve birçok ülkede kullanılan ve yüz binlerce firmanın güvenerek kullandığı Mikro yazılımı. 30 yıla…

3 sene ago

Server Yedekleme Stratejileri

Server Yedekleme Stratejileri Server verilerini kurtarmak için uygulamada çok çeşitli yedekleme stratejileri vardır. Hack veya…

3 sene ago

Esenler Bilgisayar Network Servisi

Bilgiturk Esenler bölgesine 2003 yılından beri Bilgisayar Network altyapı Hizmetleri vermektedir. Esenler Bilgisayar Servisi   Tel:0212…

4 sene ago

Mahmutbey Bilgisayar Servisi

Bilgitürk Mahmutbey bölgesine 2003 yılından beri Bilgisayar Network altyapı Hizmetleri vermektedir. Mahmutbey Bilgisyar Network altyapı Hizmetleri Tel:0212 671…

4 sene ago

İkitelli Bilgisayar Network Altyapı Hizmeti 0212 671 99 33

Bilgitürk İkitelli bölgesine 2003 yılından beri Bilgisayar Network altyapı Hizmetleri vermektedir. İkitelli Bilgisyar Network altyapı Hizmetleri…

5 sene ago